Sužinokite, kas sukelia blogą burnos kvapą suaugusiems žmonėms

Šiais laikais gyvenimo tempas ypač greitas ir suaugusiems natūraliai tenka daug pareigų.

Aplinka tampa vis labiau įtempta ir varžanti, o tai kiekvienam gali sukelti aukštą streso lygį. Be to, suaugusieji ne visada turi pakankamai laiko atlikti kai kurias pagrindines higienos procedūras, tokias kaip teisinga burnos priežiūra. Visa tai galiausiai sukelia blogą burnos kvapą.

Kas sukelia blogą burnos kvapą iš ryto?

Žmogui pabudus ryte burna natūraliai išsausėja, nes giliai miegant sulėtėja seilių gamyba. Dėl šios priežasties burna tampa idealia terpe bakterijoms daugintis. Jos skleidžia nemalonų kvapą, todėl suaugusiems žmonėms pradeda smirdėti iš burnos jau nuo pat ryto.

Dantų protezai taip pat gali sukelti blogą burnos kvapą

Daugelis vyresnės kartos žmonių nešioja protezus tam, kad galėtų valgyti neturėdami natūralių dantų. Šie protezai yra ideali vieta bakterijoms daugintis. Dėl šios priežasties žmonės, nešiojantys dantų protezus, yra vienas iš pavyzdžių, kas suaugusiems sukelia blogą burnos kvapą. Patariama nemiegoti su dantų protezais, kad burnoje nesidaugintų bakterijos.

Blogas burnos kvapas yra dažnas kitų sveikatos sutrikimų simptomas

Žmogui senstant, kai kurie sveikatos būklės sutrikimai gali paveikti kūną. Ne visos ligos nustatomos iš karto, o jų simptomai paprastai pasireiškia kitur. Pavyzdžiui, blogas burnos kvapas yra dažnas kitų sunkesnės sveikatos būklės sutrikimų simptomas. Kai suaugusiam žmogui blogas burnos kvapas išlieka, patariama apsilankyti pas gydytoją bendram sveikatos patikrinimui.

Blogas burnos kvapas atsiranda vartojant tabako gaminius

Dauguma suaugusiųjų rūko savo atsipalaidavimui, kad sumažintų stresą. Cigaretėse esančios cheminės medžiagos, tokios kaip nikotinas ir derva, prilimpa prie dantų, dantenų ir liežuvio, todėl bakterijoms tampa lengviau kvėpuoti. Kai taip atsitinka, atsiranda blogas kvapas iš burnos.

Burnos džiūvimas taip pat sukelia blogą burnos kvapą suaugusiems

Kai žmonės patiria stresą arba tiesiog negeria pakankamai skysčių, burna išsausėja. Išdžiūvusi burna tampa bakterijų dauginimosi terpe, o jos galiausiai sukelia blogą kvapą. Todėl svarbu kasdien gerti daug vandens, kad burna, lūpos ir gerklė nedehidratuotų.

Rekomenduojamos priemonės

Mano krepšelis