4 patikimi būdai, kaip pašalinti apnašas nuo savo šuns dantų

Rūpestis savo šuns dantimis gali prailginti jūsų šuns gyvenimą 2–5 metais… ir paversti šiuos auksinius metus daug laimingesniais bei sveikesniais!

Dresiravimo komandos „sėdėti“ ir „ramiai“ yra lengvoji naminių gyvūnėlių tėvystės dalis.

O ar žinote, kaip prižiūrėti savo šuns dantis? Tai gali būti šiek tiek sudėtingiau.

Tačiau visai nereikia baimintis – mes suteiksime jums visą reikalingą informaciją apie tai, kaip pašalinti apnašas nuo šuns dantų… taip pat ir 10-ies sekundžių sprendimą, kurį gali taikyti net labiausiai užimti šunų tėvai!

Šunų dantų apnašos: kodėl jos atsiranda?

Jei pramiegojote (kaip šuo) per gamtos mokslų pamoką, nesijaudinkite, mes jums paaiškinsime, kaip šunims atsiranda dantų apnašos ir kodėl tai yra didesnė problema, nei jūs galvojate.

Kiekvieną kartą, kai jūsų šuo ėda, ant dantų susidaro lipnios apnašos. Kai apnašos pradeda „vakarėlį“ su druskomis, kurios natūraliai randamos šuns seilėse, jos pradeda kietėti ir formuojasi dantų akmenys.

Dantų akmenys sukelia periodonto ligą. Dantenos pradeda trauktis nuo dantų, sukeldamos skausmą, uždegimą, infekciją ir net dantų netekimą.

Apnašos gali sukietėti iki dantų akmenų maždaug per 36 valandas. Štai kodėl svarbu žinoti, kaip kiekvieną dieną jas pašalinti nuo šuns dantų, tai tiesiog būtina jūsų pūkuoto draugo sveikatai ir gerovei.

3 priežastys, kodėl verta pašalinti savo šuns apnašas

1. Sutaupysite pinigų

Ar žinojote, kad apnašoms sukietėjus į dantų akmenis, tampa neįmanoma jas pašalinti namuose? Tokiu atveju reikalingas profesionalus valymas pas veterinarą, kur jūsų augintiniui bus atliekama anestezija. Tai daug pinigų už gydymą, kurio buvo galima lengvai išvengti!

2. Atsikratysite blogo kvapo iš nasrų

Apnašose gausu bakterijų, todėl jūsų šuns kvapas iš nasrų tampa labai nemalonus. Pašalinę apnašas, galėsite priartėti prie savo augintinio neužsikimšę nosies!

3. Prisidėsite prie ilgesnio savo šuns gyvenimo

Norite praleisti daugiau metų kartu su savo mylimu pukuotuku? Tuomet pradėkite šalinti apnašas! Rūpestis savo šuns dantimis gali prailginti augintinio gyvenimą 2–5 metais… ir paversti šiuos auksinius metus daug laimingesniais bei sveikesniais!

Apnašų pašalinimas nuo šuns dantų yra geriausia apsauga nuo periodonto ligų.

Kaip pašalinti apnašas nuo šuns dantų?

Kramtukai

Kramtukai padės jums išvengti sugriaužtų batų… taip pat jie pašalina esamas apnašas ir užkerta kelią naujų apnašų susidarymui.

Skanėstai

Norėdami gauti geriausius skanėstus nuo apnašų šunims, ieškokite produktų, kurie būtų patvirtinti veterinarų.

Žaislai

Guminiai arba nailoniniai žaislai su šiurkščiu ar nelygiu paviršiumi puikiai prisitaiko prie šunų dantų paviršiaus ir nesukelia pažeidimų. Nerimaujate dėl toksiškų medžiagų? Ieškokite ekologiškų šunų žaislų arba pagamintų iš 100% natūralios gumos.

Neapdoroti kaulai

Dėl savo lengvo abrazyvumo ir lankstumo aplink dantis, žali mėsingi kaulai lengvai pašalina apnašas ir stimuliuoja dantenas. Duodant kaulą, visada prižiūrėkite savo šunį ir leiskite jam kramtyti tokioje vietoje, kur netvarka nesukels problemų! Dėmesio: niekada neduokite savo šuniui virtų kaulų, nes jie yra trapesni nei žali ir lengvai skyla.

Apribokite maisto likučių valgymą nuo stalo

Mes tikrai jus suprantame – toms mieloms šuniuko akims sunku atsispirti. Tačiau reguliariai šerdami savo gyvūną maisto likučiais nuo stalo, ilgainiui jį paversite gudraujančiu elgeta arba maisto vagimi. Be to, žmonių maistas padidina apnašų kaupimąsi ant šuns dantų. Jei retkarčiais palepinate augintinį maistu nuo stalo, stenkitės, kad tai netaptų įpročiu… dėl savo šuns sveikatos!

Valykite savo šuns dantis

Prieš priimdami sprendimą valyti savo šuns dantis, perskaitykite šį punktą (ir jei šis dantų valymo būdas tikrai ne jums, tada iškart pereikite prie 4-ojo žingsnio).

Jeigu norite, kad šuns dantų valymas sukeltų kuo mažiau streso jums abiems, turėkite savo žaidimo planą, tinkamas priemones ir daug kantrybės.

Jums reikės:

Naudokite tik šunims skirtą naminių gyvūnėlių dantų pastą. Žmonių naudojamose dantų pastose yra sudedamųjų dalių, dėl kurių jūsų augintinis gali susirgti. Gyvūnas pastą tikrai suvalgys, nes išspjovimas yra žmonių triukas, kurio šunys nemoka!

Veterinarai rekomenduoja: Oxyfresh dantų gelį su šepetėliu – antpirščiu. Jis pagamintas iš unikalios Oxygene® formulės ir alavijo ekstrakto, kurie kovoja su apnašomis, neutralizuoja bakterijas ir ramina dantenas (puikiai tinka dygstant mažų šuniukų dantims arba jei jūsų šuo susižeidė burną). Be to, Oxyfresh dantų gelis yra beskonis ir bekvapis, todėl jūsų šuo nenorės sukramtyti šepetėlio!

Naudokite augintinio dantų šepetėlį, kurio šereliai yra minkštesni ir tankesni nei žmogaus dantų šepetėlių. Mažesniems šunims ar šuniukams galite įsigyti antpirštį šepetėlį – antpirštį arba tiesiog naudoti švarios marlės skiautelę.

Svarbiausi šunų dantų valymo patarimai

Pradėkite nuo mažens (galite pradėti valyti šuniuko dantis jau nuo 8-os savaitės), kad pasiektumėte geriausią rezultatą.

Pripratinkite savo šunį prie jo burnos prisilietimų PRIEŠ pradedant valyti dantis. Pamirkykite savo pirštą į ką nors, kas šuniui skanu, pavyzdžiui, kaulų sultinį, tada pirštu patrinkite jo dantenas.

Išsikelkite realius lūkesčius. Šuns dantų valymas reikalauja laiko ir kantrybės. Pirmosiomis dienomis išvalysite tik kelis dantis per keletą sekundžių, o laikui bėgant pasieksite visus dantis.

Išlikite ramūs ir pagirkite savo augintinį viso dantų valymo proceso metu. Jei esate įsitempę ir nervingi, jūsų šuo bus toks pats!

Paprasti žingsniai, kaip valyti šuns dantis

Pasirinkite tokį dienos laiką, kai jūsų šuo yra atsipalaidavęs, pavyzdžiui, po ilgo pasivaikščiojimo ar energingo žaidimo.

Leiskite savo šuniui pauostyti ar palaižyti dantų valymo priemones tam, kad jis susipažintų su jų kvapu, tekstūra bei skoniu.

Atsiklaupkite arba atsisėskite priešais ar šalia savo šuns. Nebūkite virš savo šuns ir nespauskite jo, nes taip jūsų augintinis jausis gąsdinamas.

Uždėkite šiek tiek dantų pastos ant šepetėlio ir viena ranką ant šuns snukučio, o tada švelniai pakelkite jo lūpas.

Kita ranka valykite šuns dantis sukamaisiais judesiais 45 laipsnių kampu. Tuo metu jūsų šuo gali laikyti suspaustą žandikaulį; tiesiog sutelkite dėmesį į išorinius dantų paviršius – čia dažniausiai pasireiškia periodonto ligos. Kai jūsų augintinis įpras prie dantų valymo, galėsite atverti burną ir pasiekti užpakalinius dantis – jūsų tikslas yra maždaug 5 sekundės valymo kiekvienam dančiui.

Duokite skanėstą. Taip, net ir tada, jei sekėsi prastai. Tai sukurs teigiamą asociaciją, susijusią su dantų valymu jūsų šuns mintyse.

10-ies sekundžių sprendimas, kaip pašalinti apnašas nuo šuns dantų: kasdien duokite savo augintiniui vandens priedo

Nepatinka mintis valyti savo šuns dantis? Nieko tokio. Kiekvieną dieną į savo šuns vandens dubenį įpylę burnos higienos tirpalo, galite suteikti savo šuniui tokią pačią dantų valymo šepetėliu naudą – tik be jokio vargo. Pakanka 10-ies sekundžių per dieną, kad išvengtumėte apnašų kaupimosi ant dantų ir suteiktumėte savo šuniui gaivų kvapą.

Oxyfresh priedas į vandenį augintinių dantų apsaugai yra geriausias pasirinkimas jūsų šuns burnos higienai.

Veterinarų rekomenduojama, greitai veikianti formulė pagaminta JAV.

Kovoja su apnašų susidarymu ir pašalina blogą šunų kvapą iš nasrų.

Beskonis ir bekvapis – jūsų šuo net nesupras, kad priedo yra vandenyje.

Lengva naudoti: įpilkite 1 dangtelį priemonės tiesiai į savo šuns geriamo vandens dubenį.

Sudėtyje unikali Oxygene® formulė – saugi, netoksiška, neutralizuojanti kvapus formulė, kurios nerasite niekur kitur!

Pasiekite tokių pačių dantų valymo rezultatų, kaip valant šepetėliu, tik be jokio vargo. Užsisakykite Oxyfresh priedą į vandenį augintinių dantų apsaugai ir greitai pašalinkite savo šuns apnašas! 10 sekundžių per dieną yra viskas, ko jums reikia!

Rekomenduojamos priemonės

Mano krepšelis